Blog o mojej miłości do staroci, porcelany, róż i wierszy.

poniedziałek, 16 maja 2022

LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

              Podobno ;) 

         Wczoraj wyjeżdżałam, po powrocie nie czułam się najlepiej i w końcu prawie zapomniałam. Zapomniałam  o dniu pamięci! A wczoraj było 

                     ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI


          Dzień pamięci o przyjaciołach, rodzinie i przyrodzie. Propagowałam je w szkole wśród uczniów przez wiele lat. Szkoda, że tak chętnie przyjmujemy obce święta, a swoje tak trudno. Od dziecka prawie każdy z mojego pokolenia zna piosenkę.


           Dlatego chociaż spóźnione , ślę gorące pozdrowienia i wyrazy pamięci wszystkim, którzy tu zaglądają. Cieszę się z każdych Waszych odwiedzin na blogu, a jeszcze bardziej z każdego komentarza, nawet jeśli to tylko uśmiechnięta buźka.

                      Na deser kilka niezapominajkowych zdjęć. 

                I taka perełka , kolaż zdjęć z internetu. Broszki z niezapominajkami. Niestety nie mam ani jednej niezapominajkowej broszki. Trzeba koniecznie ten brak nadrobić. 


 P.S. Mam już własną broszkę z niezapominajkami. Jak nie możesz zdobyć, to sobie zrób ;) Broszka, ususzone niezapominajki, lakier bezbarwny.


 


12 komentarzy:

 1. Od dziecka kocham niezapominajki. Rosły w przydrożnych, wilgotnych rowach. Ogrodowych nie było wówczas. Kiedy się pojawiły, kilkakrotnie kupowałam je do ogrodu, ale nie jest im u nas dobrze. Mam ułudkę wiosenną, która jest bardzo do niej podobna. Broszki są cudne. Pozdrawiam serdecznie 🌷🌷🌷

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś przyniosłam sadzonkę ze skarpy nad rowem i się rozsiały. Pojawiają się co drugi rok, bo w pierwszym roku od wysiewu jeszcze nie kwitną.

   Usuń
 2. Bardzo lubię tu zaglądać. Już tyle nauczyłam się od Ciebie. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam niezapominajki i mam je w swoim ogrodzie:)))ale o święcie nie wiedziałam niestety:)))broszki przepiękne i Twoja niezapominajkowa zastawa też:))))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Reniu. Uwielbiam wszystko z niezapominajkami. Mam kilka talerzy, filiżankę , figurkę, serwetkę. A i własną broszkę z niezapominajkami mam od dzisiaj.Pozdrawiam serdecznie ♥

   Usuń
 4. Broszka z trzema kwiatkami - super.
  Niezapominajki najpiękniejsze na Kaszubach. W ubiegłym roku jedna kępa byłą tak obfita, że z daleka myślałam ,ze to jakiś stawek w niespodziewanym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiało pięknie wyglądać. U nas tez niezapominajki piękne, może dlatego, że po sąsiedzku - na Kociewiu :)

   Usuń
 5. Genialna jesteś Tereniu, siła marzeń jest wielka. Uwielbiam Twoje różnorodne kolekcje. Proszę, zrób posta z bzami, jestem ich ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko rozkwitnie Krasawica, bo jeszcze w paczkach.

   Usuń
  2. W pączkach oczywiście. ;)

   Usuń
 6. Cudna filiżanka z niezapominajkami. :)

  OdpowiedzUsuń