Blog o mojej miłości do staroci, porcelany, róż i wierszy.

niedziela, 13 stycznia 2019

CZERWONE SERDUSZKO
     Już po raz 27 gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, od początku wspieram ją ile mogę. I bardzo się cieszę z każdego rekordu, bo wiem, że warto pomagać. Ze sprzętu WOŚP korzystają setki tysięcy chorych dzieci i nie tylko chorych, bo sprzęt do diagnozowania noworodków służy także dzieciom zdrowym. To wielka ulga dla rodziców, kiedy dowiadują się, że ich maluch jest zdrowy i nic mu nie zagraża. Moje wnuczki korzystały np. ze sprzętu do przesiewowego badania słuchu u noworodków. W mojej szkole i przedszkolu były fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy i specjalne zajęcia dla dzieci. I wiem ile dobrego przyniosły takie zajęcia.  Dlatego, cokolwiek mówią ludzie sceptyczni , czy wręcz zawistni, zawsze będę popierać i wspomagać WOŚP , w miarę możliwości, do końca świata i o jeden dzień dłużej. Jurek jesteś wielki!

              
             Wczoraj, kiedy to pisałam, nie wiedziałam jeszcze, co wydarzyło się w Gdańsku. Byłam tam kilka godzin wcześniej. Była wspaniała atmosfera mimo niezbyt sprzyjającej pogody. Mijałam setki ludzi uśmiechniętych, oklejonych serduszkami.  Wolontariuszy z puszkami, wśród których były nawet małe dzieci. 
Dziś z rozpaczą patrze w ekran telewizora i dziwne, bo przypominają mi się słowa, które stamtąd kiedyś usłyszałam, że to będzie ostatnia WOŚP. Nie pozwólmy na to!

             Serdecznie współczuję rodzinie Pana Prezydenta Adamowicza.

18 komentarzy:

 1. Całkowicie się z Tobą zgadzam:))popieram wspomagam jak mogę:)))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj pisząc to Reniu, nie wiedziałam o wydarzeniach w Gdańsku, byłam tam zaledwie kilka godzin wcześniej. :(

   Usuń
  2. To nie do pomyślenia że mogło się coś tak strasznego wydarzyć .Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Ja również popieram WOŚP. Mój syn miał wykonywane przesiewowe badanie słuchu. No i teraz używa pompy insulinowej. Co prawda, nie od WOŚP, ale to Jurek jako pierwszy zbierał pieniążki na ten sprzęt, potem dopiero zaczęła się refundacja. Niewiele osób byłoby stać na to, aby zapłacić kilkanaście tysięcy za pompę. Dzięki zaangażowaniu fundacji Jurka Owsiaka w zakup tego sprzętu, również NFZ przejrzał na oczy i teraz wszystkie dzieci mogą dostać pompę. Jurek i wszyscy, którzy pomagają są wielcy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne już wiesz, co się stało w Gdańsku. Byłam tam kilka godzin wcześniej. To straszne :(

   Usuń
  2. To straszne. Nie wiem, co powiedzieć...

   Usuń
 3. Wierzyć się nie chce, że WOŚP może ktoś wykorzystać by zrobić krzywdę.:-((((

  OdpowiedzUsuń
 4. Najokropniejsze jest to, że w momencie, w którym wszyscy powinni być radośni, szczęśliwi, doszło do takiej tragedii... To nie miało prawa się nigdy, przenigdy wydarzyć, jestem wstrząśnięty i jednocześnie wielce smutny, że życia Pana Prezydenta nie udało się uratować... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czuję tak jak Ty i pewnie bardzo wielu ludzi w całej Polsce, szkoda, że nie wszyscy. :(

   Usuń
 5. Straszne to wszystko... Co za czasy, co za ludzie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też popieram WOŚP i zawsze wpłacam jakąś kwotę. Teraz po tym, co stało się w Gdańsku - nie wiem co powiedzieć... to okrutne, wariackie, świat oszalał !!! Współczuję rodzinie prezydenta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To straszne, co się stało, ale jeszcze straszniejsze, że winą chcą obciążyć WOŚP.

   Usuń